Filmy relacja kobieta-kobieta, homoseksualny pocałunek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja kobieta-kobieta, homoseksualny pocałunek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Peyton i Elena to diametralnie różne kobiety; pierwsza to wyzwolona lesbijka i pisarka, druga zaś to przykładna matka i żona pastora. Kiedy jednak ich drogi się krzyżują, mają wrażenie, że odnalazły bratnią duszę. Ich przyjaźń zaczyna się przeradzać w coś głębszego. Peyton próbuje oszukać swoje serce, bo wie, że nie może mieć tego, czego pragnie. Elena nie wyobraża sobie życia bez Peyton, mimo że do tej pory nawet nie przyszło jej do głowy, że mogłaby pocałować kobietę.
Para lesbijek, Omer i Bar, decyduje się na dziecko.

Q

5,1
W dobie ekonomicznego kryzysu, życie mężatki Virginie (Christelle Benoit) i romantyczki Alice (Helene Zimmer) wywraca się do góry nogami, gdy spotykają wyzwoloną, przepełnioną różnymi pragnieniami Cécile (Déborah Révy).


Namnuea to konsultant ślubny, który zawsze z największą starannością dba o zadowolenie swoich klientów. Kiedy w jego firmie zjawia się kolejna para, mężczyzna z miejsca jest zachwyconym przyszłym panem młodym, Sailomem. Zdając sobie sprawę, że musi zachować się jak profesjonalista, postanawia zignorować swoje serce. Jednak staje się to bardzo trudne, gdy pan młody zaczyna otwarcie z nim flirtować...

Wybory

6,4
Jest jeden powód, dla którego prymuska Tracy Flick (Reese Witherspoon) zdecydowała się kandydować na prezydenta szkolnego samorządu: musi mieć wszystkie nagrody i wyróżnienia, jakie znajdują się w jej zasięgu. Ma jednak pecha, bowiem jej wychowawca Jim McAllister (Matthew Broderick) przejrzał ją na wylot i do startu w wyborach namawia szkolnego gwiazdora fudbolu Paula Metzlera. Wyprowadzona z równowagi Tracy niszczy plakaty swego przeciwnika, a wychowawca jest pewien swego sukcesu. Czyżby zapomniał, że ma do czynienia z upartą Tracy, która łatwo sie nie podda...
Obraz ukazuje historię kobiecej kapeli rockowej The Runaways. Grupa powstała z inicjatywy perkusistki Sandy West i gitarzystek Joan Jett oraz Lity Ford w roku 1975. Wokalistką została Currie. Wkrótce muzykalnymi dziewczętami zainteresował się menedżer Kim Fowley, który wylansował zespół bazując na niezwykłym jak na owe czasu wizerunku rockmanek odzianych w bieliznę i skórę. W krótkiej lecz burzliwej karierze panie z The Runaways doczekały się przebojów takich, jak "Cherry Bomb", "Queens of Noise" czy "Born to Be Bad". Zespół zakończył działalność w roku 1979. Cheri Currie dołączyła do zespołu gdy miała zaledwie 15 lat - tyle samo, co dziś Dakota Fanning. Wokalistka eksperymentowała z narkotykami i nie stroniła od zakrapianych imprez.
Jules (Julianne Moore (I)) i Nic (Annette Bening) są szczęśliwym homoseksualnym małżeństwem wychowującym dwójkę dzieci, Joni (Mia Wasikowska) i Lasera (Josh Hutcherson). Spokój i stabilność rodziny zostaje zakłócona, gdy za namową brata Joni postanawia zaaranżować spotkanie z dawcą spermy, której użyto do zapłodnienia ich matek. Paul (Mark Ruffalo) zyskuje sympatię większości członków rodziny, co prowadzi do groźnego konfliktu.
Film jednego z najciekawszych reżyserów współczesnego kina Darrena Aronofsky’ego, twórcy Źródła, Requiem dla snu i Pi, otwierający tegoroczny festiwal w Wenecji. Fascynujący wizualnie, zaskakujący niekonwencjonalnymi rozwiązaniami thriller o zaciętej rywalizacji dwóch tancerek baletowych, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę.
Venli, psycholożka zatrudniona w klinice leczenia bezpłodności, marzy o założeniu rodziny. Jej wieloletni partner Antero jest u progu kariery sportowej i obawia się, że pojawienie się dziecka mogłoby zaprzepaścić jego szanse. Z obawy przed utraceniem Venli oświadcza się jej, jednocześnie w tajemnicy poddaje się zabiegowi wazektomii. Zdesperowana Venla decyduje się skorzystać z usług kliniki, w której pracuje. Pomaga jej w tym Satu – lekarka, mająca przeprowadzić sztuczne zapłodnienie. Między kobietami rodzi się uczucie, które daje Venli zupełnie nową perspektywę na macierzyństwo i związki. Pułapki dorosłości to film o odkrywaniu na nowo swojej seksualności, ale przede wszystkim to intrygujące studium problemów, z jakimi borykają się współczesne pary.
Za dnia Abby Russell (Paz de la Huerta) jest oddaną pielęgniarką, której ludzie powierzają swoje zdrowie i życie. Nocą zaczyna się jej prawdziwe zajęcie - wykorzystując swoją seksualność, Abby wyszukuje zdradzających mężczyzn, brutalnie ich mordując pokazuje im kim naprawdę są. Kiedy młoda pielęgniarka Danni (Katrina Bowden) zaczyna odkrywać prawdziwą tożsamość Abby, ta za wszelką cenę próbuje skierować wszelkie podejrzenia na młodszą koleżankę, kontynuując swoje mordercze zachowania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…